08.12.2019
Nawigacja
Strona główna
Biuro organizacji
Po co się zapisać?
Jak się zapisać?
Zasiłki stautowe
Zebrania Zarządu
Uroczystości
Nasze Koła
Władze organizacji
Wybory 2018, 2014, 2010
Odznaki związkowe
Zaprosili nas
Wycieczki
Galeria
Prawo
Linki
Kontakt
Szukaj
Archiwum
PORADY PRAWNE
Przykładowy regulamin ZFŚS
Śr. wynagrodzenia nauczycieli w powiecie 2009 - 2018
Moja emerytura-kalkulator ZUS
Kalkulator ZUS
Rozdział II monografii organizacji
Zwiastun publikacji
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 8
Najnowszy użytkownik: Paulina
Statystyka
statystyka
Jak się zapisać?
        
Foto: Pamiątkowy medal wydany przez Region Mazowsze z okazji 25 – lecia „Solidarności”Jak się zapisać do naszej organizacji?


Do naszej organizacji związkowej może zapisać się każdy pracownik szkoły, przedszkola i placówki oświatowej z Ostrołęki i Powiatu Ostrołęckiego. Najprościej zgłosić taką gotowość do Przewodniczącego Koła. Jeśli w danym zakładzie pracy nie ma Koła, to można pobrać deklarację członkowską z poniższego linku (druk deklaracji ma 3 strony). To samo należy zrobić z wnioskiem o wydanie legitymacji elektronicznej. Następnie druki należy starannie wypełnić i dostarczyć do naszego biura lub wysłać pocztą na adres organizacji. Poza godzinami pracy biura można je  wrzucić do skrzynki na listy, w kopercie z napisem "Oświata". Dalej my się już wszystkim zajmiemy. Istnieje także możliwość zaproszenia przedstawiciela naszej organizacji związkowej na spotkanie informacyjne (w zakładzie pracy lub poza nim). Udział w spotkaniu nie zobowiązuje do zapisania się do naszej organizacji.


Kliknij, aby pobrać deklarację członkowską


Kliknij, aby pobrać wniosek o wydanie legitymacji elektronicznej


Jaka jest wysokość składki członkowskiej?

Miesięczna składka członkowska wynosi:

1/ dla osób będących w stosunku pracy – 0,82%:

a/ miesięcznych przychodów, osiąganych u pracodawcy z tytułu zatrudnienia w ramach stosunku pracy, z uwzględnieniem dodatków płacowych, z wyjątkiem: przychodów osiąganych z tytułu godzin nadliczbowych, przychodów zwolnionych z podatku dochodowego od osób fizycznych oraz różnego rodzaju deputatów, rekompensat, ekwiwalentów, odszkodowań, odpraw, nagród – w tym jubileuszowych – oraz świadczeń finansowanych ze środków przeznaczonych na cele socjalne w ramach zakładowego funduszu świadczeń socjalnych lub świadczeń urlopowych wypłacanych w zamian tych świadczeń.

Średnia wysokość składki w naszej organizacji związkowej w 2017 r. wynosiła ok. 30 zł/miesiąc od osoby. Ponad 40% składek przekazujemy do struktur związkowych wyższego szczebla. Pozostałą część przeznaczamy na bieżącą działalność organizacji.