08.12.2019
Nawigacja
Strona główna
Biuro organizacji
Po co się zapisać?
Jak się zapisać?
Zasiłki stautowe
Zebrania Zarządu
Uroczystości
Nasze Koła
Władze organizacji
Wybory 2018, 2014, 2010
Odznaki związkowe
Zaprosili nas
Wycieczki
Galeria
Prawo
Linki
Kontakt
Szukaj
Archiwum
PORADY PRAWNE
Przykładowy regulamin ZFŚS
Śr. wynagrodzenia nauczycieli w powiecie 2009 - 2018
Moja emerytura-kalkulator ZUS
Kalkulator ZUS
Rozdział II monografii organizacji
Zwiastun publikacji
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 8
Najnowszy użytkownik: Paulina
Statystyka
statystyka
Wybory 2014, 2010, 2018
Międzyzakładowe Zebranie Delegatów
/16 marca 2018 roku/


W piątek, 16 marca 2018 roku w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 w Ostrołęce odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze naszej organizacji związkowej. W zebraniu wzięło udział 47 delegatów, wybranych w 25 okręgach wyborczych. Gościem zebrania był Pan Andrzej Piegutkowski - Przewodniczący Rady Sekcji Oświaty i Wychowania Regionu Mazowsze, który jednocześnie z upoważnienia Regionalnej Komisji Wyborczej czuwał nad poprawnością przebiegu wyborów. W pierwszej części spotkania, po wysłuchaniu sprawozdań Aleksandra Zawalicha - przewodniczącego komisji i Ewy Tarnowskiej - przewodniczącej komisji rewizyjnej, delegaci przyjęli kilka ważnych uchwał.

Postanowiono, że w kadencji 2018 - 2022:

- zarząd organizacji będzie liczył 15 członków (wraz z przewodniczącym), a komisja rewizyjna - 4,
- organizacja będzie kontynuować przynależność do Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność".

Za zaangażowanie w pracę związkową członkowie ustępującego zarządu otrzymali pisemne podziękowania.
W dalszej części zebrania przystąpiono do wyboru władz organizacji. W pierwszej turze wybrano przewodniczącego, którym ponownie został Aleksander Zawalich - nauczyciel Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 w Ostrołęce. Wybory kolejnych członków komisji - podobnie jak cztery lata temu - były emocjonujące. Nie wystarczyło czterech tur głosowań, aby wybrać kompletny skład zarządu (I tura - 11 członków, II tura - 1, III tura - 0 i IV tura - 0). Poprzestano więc na wyborze 12 z 14 członków. Do zwołania kolejnego Międzyzakładowego Zebrania Delegatów zarząd będzie pracował w niepełnym składzie.
W kolejnych głosowaniach wybrano także: 4 członków komisji rewizyjnej, 1 delegata na Walne Zebranie Delegatów Regionu Mazowsze, 9 delegatów na WZD Oddziału w Ostrołęce i 6 delegatów na WZD Sekcji Oświaty i Wychowania Regionu Mazowsze.

Władze organizacji dziękują Grzegorzowi Żebrowskiemu - Dyrektorowi Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 w Ostrołęce za pomoc w przeprowadzeniu zebrania. Poniżej zamieszczamy sprawozdanie z działalności zarządu za kadencję 2014 - 2018 oraz kilka zdjęć ilustrujących przebieg zebrania. W zakładce obok pt. "Władze organizacji" podajemy pełny skład zarządu i komisji rewizyjnej na nową kadencję.Sprawozdanie z działalności Komisji za kadencję 2014 - 2018

Foto: Dorota Kubiak i Grzegorz Zawrotny


Międzyzakładowe Zebranie Delegatów
/14 marca 2014 roku/


W piątek 14 marca 2014 roku w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 w Ostrołęce odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze naszej organizacji związkowej. W zebraniu wzięło udział 59 z 62 delegatów wybranych w poszczególnych okręgach wyborczych. Gościem zebrania był Pan Andrzej Piegutkowski - Przewodniczący Rady Sekcji Oświaty i Wychowania Regionu Mazowsze, który jednocześnie z upoważnienia Regionalnej Komisji Wyborczej czuwał nad poprawnością przebiegu wyborów. W pierwszej części spotkania, po wysłuchaniu sprawozdań Aleksandra Zawalicha - przewodniczącego komisji i Dominika Mydłowskiego - przewodniczącego komisji rewizyjnej, delegaci przyjęli kilka ważnych uchwał.

Postanowiono m.in., że w kadencji 2014 - 2018:

- zarząd organizacji będzie liczył 15 członków (wraz z przewodniczącym), a komisja rewizyjna - 5,
- organizacja będzie kontynuować przynależność do Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność".

Wszyscy członkowie ustępującego zarządu i komisji rewizyjnej za zaangażowanie w pracę związkową otrzymali z rąk przewodniczącego pisemne podziękowania. Troje członków komisji - Helena Dąbrowska, Dorota Kubiak i Jarosław Justowicz - za 100% frekwencję na zebraniach i sumienne wykonywanie obowiązków otrzymało skromne upominki.
W dalszej części zebrania wybierano władze organizacji. W pierwszej turze wybrano przewodniczącego, którym ponownie został Aleksander Zawalich - nauczyciel Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 w Ostrołęce. Wybory kolejnych członków komisji - podobnie jak cztery lata temu - były bardzo emocjonujące. Potrzeba było aż czterech tur głosowań, aby wybrać kolejno 7, 4, 1 i 1 członka nowego zarządu. Na zakończenie wybrano także 5 członków komisji rewizyjnej, 1 delegata na Walne Zebranie Delegatów Regionu Mazowsze, 7 delegatów na WZD Oddziału w Ostrołęce NSZZ "Solidarność" i 5 delegatów na WZD Sekcji Oświaty i Wychowania Regionu Mazowsze.

Władze organizacji bardzo dziękują Grzegorzowi Żebrowskiemu - Dyrektorowi Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 w Ostrołęce, Zdzisławowi Kozłowskiemu - członkowi komisji i Alinie Bałdydze - członkowi Związku za pomoc w przeprowadzeniu zebrania. Poniżej zamieszczamy sprawozdanie z działalności zarządu za kadencję 2010 - 2014 oraz kilka zdjęć ilustrujących przebieg zebrania. W zakładce obok pt. "Władze organizacji" podajemy pełny skład zarządu i komisji rewizyjnej na nową kadencję.


Sprawozdanie z działalności Komisji za kadencję 2010 - 2014

Foto: Andrzej Piegutkowski, Aleksander ZawalichMiędzyzakładowe Zebranie Delegatów /12 marca 2010 roku/

W piątek, 12 marca 2010 roku w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 w Ostrołęce odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze naszej organizacji związkowej. W zebraniu wzięło udział 49 z 51 delegatów, wybranych w poszczególnych okręgach wyborczych. Gościem zebrania był pan Andrzej Piegutkowski - Przewodniczący Rady Sekcji Oświaty i Wychowania Regionu Mazowsze, który jednocześnie, z upoważnienia Regionalnej Komisji Wyborczej, czuwał nad poprawnością przebiegu wyborów. W pierwszej części spotkania, po wysłuchaniu sprawozdań przewodniczącego (Aleksander Zawalich), skarbnika (Barbara Sokołowska) i przedstawiciela komisji rewizyjnej (Jadwiga Rybicka), delegaci jednogłośnie udzielili absolutorium ustępującym władzom.

Następnie przyjęto kilka ważnych uchwał. Postanowiono m.in., że w kadencji 2010 - 2014:

- zarząd organizacji będzie liczył 20 członków (wraz z przewodniczącym), a komisja rewizyjna - 5,
- organizacja będzie kontynuować przynależność do Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność".

W dalszej części zebrania wybierano władze organizacji. Już w pierwszej turze wybrano przewodniczącego, którym ponownie został Aleksander Zawalich - nauczyciel Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 w Ostrołęce. Wybory kolejnych członków zarządu były bardzo emocjonujące. Potrzeba było aż trzech tur, aby wybrać kolejno 6, 7 i 5 członków nowego zarządu. Na zakończenie wybrano także 5 członków komisji rewizyjnej, 1 delegata na Walne Zebranie Delegatów Regionu Mazowsze, 4 delegatów na WZD Oddziału w Ostrołęce NSZZ "Solidarność" i 4 delegatów na WZD Sekcji Oświaty i Wychowania Regionu Mazowsze. Konieczność przeprowadzenia aż trzech tur głosowań na członków zarządu spowodowała, że zebranie znacznie przeciągnęło się w czasie i zakończyło się ok. godz. 15:30.
Władze organizacji bardzo dziękują Grzegorzowi Żebrowskiemu - Dyrektorowi Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 w Ostrołęce i Jarosławowi Justowiczowi - Przewodniczącemu Koła NSZZ "Solidarność" w tej szkole za pomoc w przeprowadzeniu zebrania. Cieszymy się, że zawsze możemy liczyć na pomoc naszych członków. Poniżej zamieściliśmy skróconą wersję sprawozdania z działalności zarządu za poprzednią kadencję oraz kilka zdjęć ilustrujących przebieg zebrania.


Sprawozdanie z działalności Komisji
Foto: Wiesław Kowalski